Od konceptu k obrazu a zpět
Radek Horáček recenze únor 2007
Akné v Galerii Rudolfinum / Nejprve je třeba zdůraznit, že výstava Akné Rudolfinu sluší. Už z ideových důvodů – vždyť ještě před vznikem samostatného Československa byla právě zde první veřejně přístupná stálá expozice, zpočátku tvořená pouze obrazy zapůjčenými osvícenými vlastenci z jejich soukromých sbírek. Od roku 1919 byl ředitelem Obrazárny Společnosti vlasteneckých přátel umění Vincenc Kramář, a to je přece symbol sběratele par excellence. Nynějšího ředitele Galerie Rudolfinum Petra Nedomu navíc asi nemusíme podezřívat, že po kolektivní přehlídce sáhl jen proto, že by na současné české scéně neviděl žádnou dostatečně přesvědčivou osobnost pro monografickou výstavu.
Tři věty
Radek Horáček recenze prosinec 2011
Vladimír Kokolia ve Špálovce / Špálova galerie svými třemi prostory přímo vybízí k uvažování založenému na principu haiku, k němuž má Vladimír Kokolia, ovlivněný asijským cvičením tai-či (taiji), přirozený vztah.
Veletržní Berlín
Radek Horáček zahraniční výstava říjen 2014
Ve třetím zářijovém týdnu hostil Berlín galerijní veletrh art berlin contemporary (abc) a současně zde probíhal týden umění. Veletrhu se zúčastnily hned tři pražské galerie, což je na české poměry mimořádně silné zastoupení.
Dialog, nebo dva monology?
Radek Horáček recenze září 2014
Šimotová a Abakanowicz v Galerii Závodný / Letní výstava v mikulovské Galerii Závodný je koncipována jako setkání dvou velkých uměleckých osobností, takže naplňuje dlouhodobý kurátorský koncept hledání souvislostí, otevírání konfrontací a navazování dialogů. Galerie...
VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?