Znovuobjevování fotografických knih
Fedora Parkmann kniha duben 2019
Zahraniční publikace věnované fotoknihám věnují české produkci obvykle jen malý prostor, jak o tom svědčí i první svazek historie photobooku od Gerryho Badgera a Martina Parra či publikace Book of 101 Books od Andrewa Rotha. Ani v domácí uměnovědné literatuře neexistuje žádná obsáhlá studie, jež by se vývojem obrazových fotografických publikací zabývala. V syntetických kompendiích, jako jsou Dějiny výtvarného umění, kam kapitoly věnované fotografii napsal Antonín Dufek, či Dějiny české fotografie 20. století od Vladimíra Birguse a Jana Mlčocha, je téma zmiňováno pouze okrajově.
Vzorce záměru
Eva Skopalová kniha únor 2020
Na konci loňského roku se česká kunsthistorie dočkala několika důležitých překladů, které zcela neplánovaně společně tvoří jakousi intelektuální konstelaci, vhled do problematiky interpretace uměleckého díla.
Dělník sběratelem?
Tomáš Klička kniha únor 2019
Doba od února 1948 do počátků liberalizace v druhé polovině šedesátých let sbírání moderního umění příliš nepřála. Vysokoškolská pedagožka a někdejší šéfredaktorka ART+ Marcela Rusinko se přesto věnuje dějinám sběratelství právě v tomto nepříznivém
VYČERPALI JSTE SVŮJ MĚSÍČNÍ
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Máte předplatné? Pak se stačí přihlásit.
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?