Výběr ze zahraničních i domácích aukcí
Adriaen de Vries – Dalibor Chatrný – Olbram Zoubek – Alfons Mucha – Élisabeth Louise Vigée Le Brun
Adriaen de Vries (připsáno): Hérakles vítězící nad mořským bohem Néreusem, kolem 1600, bronz, výška 18,4 cm, cena: 441 000 USD, Christie’s New York 30. 1. 2024
Dalibor Chatrný: Struktury I., 1967, tempera, černé plátno, 109 × 78 cm, cena: 260 400 Kč, Galerie Goltzova tvrz 20. 2. 2024
Olbram Zoubek: Mariánka, 1994, cement, barva, zlacení, výška 248 cm, cena: 960 000 Kč, Aukce aukcí 22. 2. 2024
Élisabeth Louise Vigée Le Brun: Autoportrét v cestovním oděvu, 1789–90, pastel na šedém papíře, 48 × 37,5 cm, cena: 3 085 000 USD, Sotheby’s New York 31. 1. 2024
Alfons Mucha: Objetí, 1900, uhel na papíru, 48,5 × 65 cm, cena: 35 560 USD, Sotheby’s New York 2. 2. 2024
Maxima pro Antonína Málka a Jaroslava Svobodu i drahé papíry
Tereza Koucká aukce červenec 2022
Sýpka – Více než pět milionů korun byl obrat letní aukce Sýpky v neděli 19. června. Noví majitelé si odnesli 120 ze 199 nabízených artefaktů, tedy více než 60 procent. Nad hranicí sta tisíc korun bylo vydraženo celkem jedenáct položek, průměrná cena za jednu prodanou se...
Rekordní Šimotová a Slavíček přes deset
Jan Skřivánek aukce červenec 2021
Arthouse Hejtmánek – Papírová socha Rozhovor od Adrieny Šimotové, kterou jsme podrobně představovali v květnovém čísle, se na zahradní aukci Arthouse Hejtmánek 17. června prodala v novém autorském rekordu za 3,22 milionu korun, více než čtyřnásobek minimálního podání a o...
Dvoumilionový Koblasa a rekordní papíry
1. Art Consulting – Druhá letošní aukce společnosti 1. Art Consulting, která se konala v neděli 13. června, vynesla 43 milionů korun, přičemž nového majitele našlo 83 procent ze 169 nabízených uměleckých děl.
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?