Výběr ze zahraničních a domácích aukcí

aukce říjen 2024

Nejdražší počítače – Toyen za 30 a Šíma za 10 milionů – JUDr. Francis Littna – Salvator Mundi podle Hollara – Abstraktní Foltýn v Paříži

Hollar.jpg

Václav Hollar: Salvator Mundi, 1650, grafika, papír, 26 × 18,5 cm, cena: 4 100 CAD, Saskatchewan Network for Art Collecting 22. 9. 2024

pocitac.jpg

Superpočítač Cray-1, Cray Research Inc., 1976–78, výška 190 cm, půdorys písmena C o průměru 287 cm, cena: 1 020 600 USD, Christie’s New York 10. 9. 2024

Sima.jpg

Josef Šíma: Archeopteryx, 1968, olej, plátno, 92 × 73 cm, cena: 403 200 EUR, Christie’s Paříž 24. 9. 2024

Littna.jpg

Francis Littna: Bez názvu (Figury), 1955, olej, plátno, 142,5 × 99 cm, cena: 1 280 GBP, Bonhams Londýn 17. 7. 2024

Foltyn.jpg

František Foltýn: Kompozice, 1927–28, olej, plátno, 92 × 73 cm, cena: 312 000 EUR, Millon Paříž 24. 9. 2024

LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

za 1100 Kč