Trendem aukcí je neustálé posilování segmentu současného umění

Tereza Koucká aukce září 2024

Ačkoli jsme byli v prvním pololetí letošního roku svědky nového historického aukčního rekordu domácích aukcí ve výši 126,5 milionu korun, na nějž dosáhl František Kupka a jeho mašinistické plátno Početí/Danaé z doby kolem 1930 (dubnová aukce Adolf Loos Apartment and Gallery), celkově měl trh s uměním letos spíše průměrný vývoj.

5_aukce.jpg

Vojtěch Kovařík: Lovers, 2019, akryl na plátně, 70 × 70 cm, cena: 456 000 Kč, ART Capital 2. 6. 2024

4_aukce.jpg

Lubomír Typlt: Kolo, 2000, olej na plátně, 145 × 162 cm, cena: 520 300 Kč, Adolf Loos Apartment and Gallery 21. 4. 2024

3_aukce.jpg

Daniel Pitín: Ateliér, 2007, olej na plátně, 140 × 200 cm, cena: 1 220 000 Kč, 1. Art Consulting 16. 6. 2024

6_aukce.jpg

Jan Kaláb: Flaming Kaleidoscope 1123, 2023, akryl na plátně, 150 × 140 cm, cena: 540 000 Kč, Galerie Kodl 26. 5. 2024

2_aukce.jpg

Josef Bolf: Bez názvu, 2004, kombinovaná technika na plátně, 140 × 190 cm, cena: 1 089 000 Kč, Adolf Loos Apartment and Gallery 21. 4. 2024

1_aukce.jpg

Josef Bolf: Remembring Beckwards, 2022, kombinovaná technika na plátně, 150 × 200 cm, cena: 1 403 000 Kč, 1. Art Consulting 16. 6. 2024

LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

za 1100 Kč