Nový nejdražší obraz domácích online aukcí – Slavíčkova Zlatá ulička

Tereza Koucká aukce říjen 2024

Ačkoli Zlatá ulička od Antonína Slavíčka odešla z internetové aukce Galerie Ustar v neděli 22. září za vyvolávací cenu 12, 6 milionu, je novým cenovým maximem domácích čistě internetových aukcí. Obrat aukce činil více než 18,5 milionu korun, prodal se nadpoloviční počet položek, 71 z celkového počtu 132, dvě z nich dosáhly na milionové částky, 17 dalších na statisícové.

4 Artslimit.jpg

Ota Janeček: Tvar, 1957 (druhý odlitek z let 1966–67), bronz, výška 124,5 cm, cena: 637 500 Kč, Artslimit 22. 9. 2024 (online)

1 Artslimit.jpg

Václav Radimský: Normandské pobřeží, kolem roku 1900, olej, plátno, 73 × 100 cm, cena: 837 500 Kč, Artslimit 22. 9. 2024 (online)

3 Artslimit.jpg

Emil Filla: Faëthón, 1937, akvarel, tuš, papír, 41 × 29 cm, cena: 387 500 Kč, Artslimit 22. 9. 2024 (online)

5 Artslimit.jpg

Vlastimil Beneš: Staré stromy, 1973, olej, plátno, 88 × 62 cm, cena: 312 500 Kč, Artslimit 22. 9. 2024 (online)

2 Artslimit.jpg

Václav Špála: Kytice polyantek, 1944, olej, plátno, 50,5 × 34,5 cm, cena: 837 500 Kč, Artslimit 22. 9. 2024 (online)

LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ

za 1100 Kč