Čísla aukčního trhu za první pololetí svědčí o setrvalém růstu
Podle pololetních výsledků serveru ART+ sběratelé na sálových aukcích do konce června letošního roku utratili 766 milionů korun. To je sice zhruba o 16 procent méně než za stejnou dobu v loňském roce, nezdá se však, že by to znamenalo nějaký významný propad, spíše dále pokračují trendy loňského roku, ovšem pozvolna a bez velkých výkyvů.
Karel Černý: Tanec v zahradě, 1946, olej na plátně, 114 × 140 cm, cena: 20 160 000 Kč, Galerie Kodl 28. 5. 2023, nejdražší dílo poválečného umění prvního pololetí roku 2023 a nový aukční rekord umělce
Toyen: Puis, plus tard, 1950, olej a písek na plátně, 42 × 127 cm, cena: 37 440 000 Kč, Galerie Kodl 28. 5. 2023
Josef Bolf: Osamělý večer II, 2007, akryl a tuš na plátně, 100 × 135 cm, cena: 1 054 000 Kč, Arthouse Hejtmánek 8. 6. 2023, nejdražší dílo současného umění v prvním pololetí 2023 a nové umělcovo aukční maximum
Mária Bartuszová: Relief, 1985, polyester, 82 × 57 cm, cena: 4 920 000 Kč, Galerie Kodl 28. 5. 2023, čtrnáctinásobný nárůst vyvolávací ceny a nový aukční rekord autorky
Jean Albert Gorin: Kompozice č. 3, 1926, email na plátně, 68,5 × 59,5 cm, Adolf Loos Apartment and Gallery 19. 3. 2022, cena: 19 662 500 Kč, nejdražší dílo klasické moderny v prvním pololetí 2023
Josef Šíma: Jour de royal bleu, 1968, olej na plátně, 162 × 114 cm, Christie’s Paříž 7. 6. 2023, cena: 806 400 EUR (19 063 300 Kč)
Jiří Načeradský: Ráda papá / Abstraktní kompozice, 1966, olej na plátně, 116 × 89 cm, Galerie Pictura 29. 3. 2023, cena: 1 464 000 Kč, Načeradský poprvé za více než milion korun
Od Rudolfa II. po Jaroslava Borovičku
Tereza Koucká recenze zima 2019
Až do 23. února je možné v plzeňské výstavní síni Masné krámy navštívit výstavu Sobě ke cti, umění ke slávě. Sbírky a sběratelé 1600–1960 s podtitulem Čtyři století uměleckého sběratelství v českých zemích, kterou kurátorsky připravili Marcela Rusinko a Vít...
Maxima pro Antonína Málka a Jaroslava Svobodu i drahé papíry
Tereza Koucká aukce červenec 2022
Sýpka – Více než pět milionů korun byl obrat letní aukce Sýpky v neděli 19. června. Noví majitelé si odnesli 120 ze 199 nabízených artefaktů, tedy více než 60 procent. Nad hranicí sta tisíc korun bylo vydraženo celkem jedenáct položek, průměrná cena za jednu prodanou se...
Od Slavíčka po Ovčáčka
Tereza Koucká aukce červenec 2021
Galerie Pictura – S prodejní bilancí téměř 11,5 milionu korun skončila aukce Galerie Pictura ve středu 9. června. Z celkového počtu 310 děl se podařilo vydražit 179, tedy téměř 58 procent. Jedna položka byla dražší než milion korun, dalších 15 se prodalo za ceny vyšší
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?