Aukce
Picasso a Leonardo v Christie´s – Rudolfinská pietra dura u Claydons Auctioneers – Radimský na internetu
Pablo Picasso: Žena sedící u okna, 1932, olej na plátně, 146 × 114 cm, cena: 103 410 000 USD, Christie’s New York 13. 5. 2021
Leonardo da Vinci: Hlava medvěda, kolem 1480, kresba olůvkem na papíře, 7 × 7 cm, cena: 8 857 500 GBP, Christie’s Londýn 8. 7. 2021
Ebenová skříňka zdobená technikou pietra dura, Praha, první čtvrtina 17. století, 39 × 27 × 27 cm, cena: 71 700 GBP, Claydons Auctioneers 6. 8. 2021
Václav Radimský: Giverny, 1898, olej na plátně, 66 × 81 cm, cena: 1 776 000 Kč, Galerie Platýz 13. 7. 2021
Staří mistři v Praze
Jan Skřivánek výstava zima 2019
Národní galerie začátkem listopadu otevřela novou expozici starého umění ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech, jejímž hlavním autorem je ředitel Sbírky starého umění Marius Winzeler a která propojuje dvě dříve oddělené prezentace českého a evropského umění renesance...
Světlo to někdy zkazí
Jan Skřivánek rozhovor červen 2021
Rozhovor s Jaromírem Novotným jsme měli naplánovaný několik let, čekali jsme však na možnost spojit jej s nějakou větší výstavou. Příležitost se naskytla až nyní – v létě se představí v Domě umění města Brna. Jaromírovy obrazy, ať již pracuje s barvami, či jen s ...
Ten, který bude. Josef Mánes: Člověk – umělec – legenda
Jan Skřivánek výstava červen 2023
Už jen do půlky července hostí Valdštejnská jízdárna velkou výstavu obrazů a kreseb Josefa Mánesa, která s několikaletým zpožděním připomíná dvousté výročí umělcova narození a sto padesát let od jeho smrti. Jakkoliv je Mánesovo jméno jedním z nejznámějších v...
LIMIT VOLNÝCH ČLÁNKŮ
Přihlásit seNemáte předplatné? A chcete číst dále?